img
Słowo MONAR kojarzy się przede wszystkim z pomocą udzielaną osobom uzależnionym, lecz działalność organizacji obejmuje również wychodzenie naprzeciw potrzebom ludzi bezdomnych. Stowarzyszenie prowadzi nie tylko noclegownie i jadłodajnie, ale ma też w ofercie pomoc psychologiczną, socjalną, a nawet prawną. Co więcej, powstały specjalne programy terapeutyczne skierowane do osób bezdomnych, które zmagają się jednocześnie z uzależnieniem narkotykowym i/lub alkoholowym. Pobyt w którejś z placówek MONARU zobowiązuje potrzebujących do przestrzegania obowiązujących na jej terenie zasad. W razie braku ubezpieczenia zdrowotnego, instytucja oferuje możliwość skorzystania z pomocy lekarskiej w jej gabinetach medycznych czy szpitalach. Co więcej, MONAR oferuje specjalną pomoc terapeutyczną osobom, które dopiero co wyszły z więzienia.

6 komentarzy to “Pomoc bezdomnym”

 • FunjiP says:

  Ja mieszkałem kiedyś ponad 2 tygodnie pod mostem, i są to moje najgorsze dni w życiu. Wszystko zaczęło się jak nie stac było mnie na spłatę kredytu pod hipotekę. Zabrali mi mieszkanie i nawet nie martwili się gdzie pójdę, czy mam rodzinę u której mógłbym przenocować parę dni, aż znajdę sobie pracę, nowe miejsce do spania itp. Zero litości dla człowieka takiego jak ja. Na szczęście udałem się do jednej organizacji MONAR w Warszawie i pomogli mi w znalezieniu darmowego noclegu.

 • Krymo says:

  Wyszedłem z więzienia. A jak to oczywiście w takich przypadkach bywa zostałem pozbawiony mieszkania, rodzina się mnie wyrzekła. Nie wiedziałem co ze sobą zrobić i byłem ponad pół roku bezdomny. Więzienie było dużo lepsze, bo chociaż tam miałem ciepłe posiłki i swoje stałe miejsce do spania, o ile nie narozrabiałem i nie musiałem spać w izolatce 😛

  Dzięki MONAR mogłem od dłuższego czasu zasnąć nie bojąc się o to, że inny bezdomny w tym czasie ukradnie mi mój jedyny koc.

 • NieDOlęga says:

  Hej,

  niestety jest od groma osób, które nie mają gdzie mieszkać. Trzeba im pomóc, ale jest mało placówek, które mogą zagwarantować im na stałe nocleg.

 • Darkness says:

  Do Chin z takimi ludźmi 😛 Tam za miskę ryżu bedą robić i życ szczęśliwie.

 • Pawkus says:

  Ciekawe za co kupią bilet ?:)

 • Darkness says:

  Pewnie mają duże oszczędności poukrywane po Polsce 😛

Partnerzy:
Oferujemy noclegi w Łomiankach, zajrzyj na naszą stronę PokojewLomiankach.pl i wynajmij dla siebie pokój.
Oferujemy wiaty rowerowe, stojaki, barierki drogowe.
Zapraszamy na www.Pro-City.pl.
Nasza oferta to produkty francuskiej marki PROCITY.
Archiwa